Showing all 10 results

OLIVOS SPA SERIES MOISTURISING DAISY 250 GR

740 Lek
Sapuni Olivos SPA Daisy është formuluar duke përdorur vaj ulliri 100% ekstra të virgjër dhe mineralet unike për t'ju dhënë përvojën më të mirë SPA në shtëpi. E pasuruar me ekstrakte barishte Daisy dhe vaj ulliri, sapun Olivos SPA Daisy butë, por në mënyrë efektive pastron lëkurën tuaj, ndërsa ndihmon për të rivendosur gjendjen natyrale dhe shumë të bukur të lëkurës, duke e lënë lëkurën të freskuar. Daisy është një nga bimët çudibërëse, i cili dihet se promovon qarkullimin e gjakut në formimin dhe rivendosjen e qëndrueshmërisë së lëkurës. Daisy rekomandohet shumë për të gjitha llojet e lëkurës, por pikërisht për lëkurën që i mungon elasticiteti dhe qëndrueshmëria. Shkrini stresin me lëkurën e pasur dhe qetësuese të sapunit Olivos SPA Daisy. Falë 100% vaj ulliri ekstra të virgjër si përbërës kryesor i sapunit Olivos SPA Daisy, ajo shkon më së miri brenda lëkurës tuaj, për herë të parë, do të ndjeni lëkurën tuaj që pastrohet shumë, butë dhe freskon. Me vetitë e tij super hidratuese, vëreni një ndryshim menjëherë pas banjës tuaj të parë. Sapun Olivos SPA Daisy largon në mënyrë efektive papastërtitë, bakteret dhe vajrat e tepërt dhe parandalon në mënyrë aktive formimin e kokës së zezë dhe çdo çrregullim tjetër të lëkurës. Sapuni Olivos SPA Daisy mund të përdoret në trup, fytyrë dhe flokë.

SPA SERIES 25 GR

100 Lek
Përjetoni sapunë të ndryshëm të Olivos Spa Series në versionin e tij mini. Eshtë shumë e thjeshtë që ta keni me vete sa herë që udhëtoni.

OLIVOS SPA SERIES ANTI-BACTERIAL DAPHNE 250 GR

740 Lek
Hapni poret e bllokuara me sapunin “Olivos SPA Daphne”. Shijoni një përvojë fantastike, e cila mund t’ju vijë në ndihmë gjatë rutinës së përditshme të larjes, veçanërisht nëse keni një lëkurë të yndyrshme, probleme me aknet dhe alergjitë si irritimi i lëkurës dhe psoriaza. Sapuni “Olivos SPA Daphne” me dafinë ushqen skalpin e kokës dhe rekomandohet për pastrimin e zbokthit. I jep lëkurës një ndjesi të mëndafshtë, të butë dhe elastike që në përdorimin e parë. Sapuni “Olivos SPA Daphne” është formuluar me vaj ulliri ekstra të virgjër dhe mineralet unike për t’ju ofruar përvojën më të mirë të SPA-së në shtëpinë tuaj. I pasuruar me ekstraktet e dafinës dhe vaj ulliri ky sapun, pastron lëkurën tuaj ndërkohë që e ndihmon të rifitojë freskinë dhe bukurinë e saj natyrale. Hapni poret e bllokuara me sapunin “Olivos SPA Daphne”. Shijoni një përvojë fantastike, e cila mund t’ju vijë në ndihmë gjatë rutinës së përditshme të larjes, veçanërisht nëse keni një lëkurë të yndyrshme, probleme me aknet dhe alergjitë si irritimi i lëkurës dhe psoriaza. Falë përmbajtjes së vajit të ullirit si përbërësi kryesor, ky sapun depërton në lëkurën tuaj që herën e parë, duke i dhënë asaj pastërti dhe freski. Me efektin natyral antibakterial të dafinës, ndihmon në kurimin e lëkurave problematike. Sapuni “Olivos SPA Daphne” me dafinë ushqen skalpin e kokës dhe rekomandohet për pastrimin e zbokthit. I jep lëkurës një ndjesi të mëndafshtë, të butë dhe elastike që në përdorimin e parë.

OLIVOS SPA SERIES ANTI-HAIR LOSS BITTIM SOAP 250 GR

740 Lek
I pasuruar me farat e fëstëkëve të egër dhe vaj ulliri, sapuni “Olivos SPA Anti-Hair Loss Bıttım” pastron butësisht flokët, duke i ndihmuar që të rigjenerojnë qelizat duke i dhënë njëkohësisht freski lëkurës. Shijoni përvojën më të mirë gjatë larjes dhe trajtojini flokët në çdo banjë që bëni. Sapuni “Olivos SPA Anti-Hair Bıttım” ndihmon në parandalimin e rënies së flokëve dhe shfaqjen e zbokthit veçanërisht te meshkujt. Në vend të shampos, masazhojini flokët e lagur me sapun dhe shpëlajini mirë. Është i gjithi me përmbajtje natyrale, s’ka aromë, as ngjyrues dhe as konservues. Sapuni “Olivos SPA Anti-Hair Loss Bıttım” është formuluar me vaj ulliri ekstra të virgjër dhe ekstraktet e fëstëkëve të egër, një bimë unike që rritet vetëm në juglindje të Turqisë, për t’ju ofruar përvojën më të mirë të SPA-së në shtëpinë tuaj. I pasuruar me farat e fëstëkëve të egër dhe vaj ulliri, sapuni “Olivos SPA Anti-Hair Loss Bıttım” pastron butësisht flokët, duke i ndihmuar që të rigjenerojnë qelizat duke i dhënë njëkohësisht freski lëkurës. Shijoni përvojën më të mirë gjatë larjes dhe trajtojini flokët në çdo banjë që bëni. Sapuni “Olivos SPA Anti-Hair Bıttım” ndihmon në parandalimin e rënies së flokëve dhe shfaqjen e zbokthit veçanërisht te meshkujt. Përgjatë historisë, ky përbërës natyral nga Anatolia juglindore i bën flokët më të butë, më të dendur dhe më me shkëlqim. Në vend të shampos, masazhojini flokët e lagur me sapun dhe shpëlajini mirë. Është i gjithi me përmbajtje natyrale, s’ka aromë, as ngjyrues dhe as konservues.

OLIVOS SPA SERIES HONEYCOMB MINERALS 250 GR

740 Lek
I pasuruar me mjaltin dhe vajin e ullirit më cilësor turk, sapuni “Olivos SPA Honeycomb Mineral” ofron hidratimin dhe butësinë më të mirë të lëkurës. Falë vetive anibakteriale, antifungale dhe antioksiduese, mineralet e hojeve të mjaltit shërojnë plagët. Pastrojnë me delikatesë lëkurën, ndërkohë që e ushqejnë atë duke i kthyer shkëlqimin, bukurinë dhe freskinë natyrale. Mund të përdoret për trupin, fytyrën dhe flokët. Sapunët “Olivos SPA” janë formuluar me vaj ulliri ekstra të virgjër dhe mineralet unike për t’ju ofruar përvojën më të mirë të SPA-së në shtëpinë tuaj. I pasuruar me mjaltin dhe vajin e ullirit më cilësor turk, sapuni “Olivos SPA Honeycomb Mineral” ofron hidratimin dhe butësinë më të mirë të lëkurës. Falë vetive anibakteriale, antifungale dhe antioksiduese, mineralet e hojeve të mjaltit shërojnë plagët. Pastrojnë me delikatesë lëkurën, ndërkohë që e ushqejnë atë duke i kthyer shkëlqimin, bukurinë dhe freskinë natyrale. Mjalti është përbërësi kryesor i sapunit “Olivos SPA Honeycomb Minerals”. Dikur, mjalti ishte vetëm privilegj i mbretërve. Për shembull, Kleopatra bënte gjithmonë banjë në mjaltë. Një mbretëreshë angleze e përdorte për të mbajtur flokët të shëndetshëm, të butë dhe të shndritshëm. Me sapunin me mjaltë, do ta ndjeni lëkurën shumë të butë, me shkëlqim dhe të freskët gjatë gjithë kohës. Ky sapun i jep lëkurës pamje rinore dhe energjike duke pastruar në thellësi poret. Aroma e tije këndshme magjeps pothuajse të gjitha shqisat. Pastron poret pa e irrituar lëkurën, duke i dhënë asaj mundësinë që të marrë frymë lirisht. Mund të përdoret për trupin, fytyrën dhe flokët.

OLIVOS SPA SERIES OLIVE LEAF FOR CELLULITE 250 GR

740 Lek
Sapuni “Olivos SPA Olive Leaf” është fantastik në luftimin e infeksioneve, baktereve dhe problemeve të lëkurës. Përveçse një antioksidant i fuqishëm, oleuropeina është një substancë antivirale, antibakteriale dhe antifungale. Parandalon shfaqen e mykut në lëkurë dhe në flokë. Gjethet e ullirit parandalojnë plakjen e parakohshme dhe vdekjen e qelizave, duke përmirësuar kështu paraqitjen e lëkurës. Gjethet e ullirit janë përbërës shumë të rëndësishëm të përdorimit të përditshëm për të gjitha moshat. Sapuni “Olivos SPA Olive Leaf” mund të përdoret për trupin, fytyrën dhe flokët. Gjethet e ullirit janë përdorur prej kohësh nga banorët e Mesdheut si një trajtim mjaft i fuqishëm mjekësor për kurim. Sapuni Olivos SPA Olive Leaf” është fantastik në luftimin e infeksioneve, baktereve dhe problemeve të lëkurës. Polifenolet dhe oleuropeina janë substanca që ndodhen te gjethet e ullirit dhe janë mjaft efikase në trajtimin e celulitit, falë vetive ripërtëritëse dhe mbrojtëse që kanë te qelizat. Përveçse një antioksidant i fuqishëm, oleuropeina është një substancë antivirale, antibakteriale dhe antifungale. Parandalon shfaqen e mykut në lëkurë dhe në flokë. Gjethet e bluara të ullirit në sapun dhe aroma e tyre freskojnë lëkurën dhe përmirësojnë qarkullimin e gjakut. Sapuni “Olivos SPA Olive Leaf” është formuluar duke përdorur vaj ulliri 100% ekstra të virgjër dhe materiale unike, për t’ju dhënë një përvojë fantastike SPA-je në shtëpinë tuaj. I pasuruar me ekstrakte të veçanta nga gjethet e ullirit dhe vaj ulliri, ky sapun pastron lëkurën tuaj ndërkohë që e ndihmon të rifitojë freskinë dhe bukurinë e saj natyrale. Gjethet e ullirit parandalojnë plakjen e parakohshme dhe vdekjen e qelizave, duke përmirësuar kështu paraqitjen e lëkurës te të gjitha moshat. Sapuni “Olivos SPA Olive Leaf” mund të përdoret për trupin, fytyrën dhe flokët.

OLIVOS SPA SERIES SEAWEED MINERALS 250 GR

740 Lek
Mineralet e algave të detit kanë një gamë të gjerë efektesh shëndetësore si të brendshme ashtu edhe të jashtme. Përqendrimi i vitaminave dhe mineraleve ndikon në kujdesin ndaj e lëkurës. Sapuni “Olivos SPA Seaweed Minerals” është formuluar duke përdorur vaj ulliri 100% ekstra të virgjër dhe materiale unike, për t’ju dhënë një përvojë fantastike SPA-je në shtëpinë tuaj. I pasuruar me ekstrakte të veçanta nga mineralet e algave të detit dhe vaj ulliri, ky sapun pastron lëkurën tuaj ndërkohë që e ndihmon të rifitojë freskinë dhe bukurinë e saj natyrale. Sapuni “Olivos SPA Seaweed” rrit qarkullimin e gjakut në lëkurë. Mineralet e algave të detit ndihmojnë në largimin e qelizave të vdekura nga lëkura dhe luajnë një rol të rëndësishëm në luftën kundër celulitit, akneve dhe psoriazës. Shijoni në shtëpi përvojën më të mirë të SPA-së me sapunin “Olivos SPA Seaweed” dhe përdoreni në çdo banjë që bëni. Pas përdorimit të tij do ta ndjeni lëkurën të pastër, të butë dhe të freskët në thellësi. Ky sapun unik është bërë me minerale natyrale të algave të detit dhe vaj ulliri 100% ekstra të virgjër, si dhe ndihmon në heqjen e pluhurit, papastërtive dhe rifitimin e ekuilibrit natyral të trupit, fytyrës dhe flokëve.

OLIVOS SPA SERIES PURIFYING MUD 250 GR

740 Lek
Balta është skrabi më i mirë për lëkurën, sepse largon grimcat e pluhurit nga poret, papastërtitë dhe toksinat, si dhe të gjitha qelizat e vdekura, duke e bërë lëkurën më të shëndetshme. Këtë sapun mund ta përdorni edhe si maskë pastruese fytyre, duke e lënë shkumën në fytyrë rreth pesë minuta. Pastaj shpëlajeni me kujdes. Sapuni “Olivos SPA Mud” pastron në thellësi poret, duke e bërë lëkurën tuaj të mëndafshtë dhe të shndritshme. Ai pastron qelizat e vdekura dhe i jep një pamje të shëndetshme lëkurës. Falë vetisë që ka për të normalizuar nivelin e hidratimit, është i rekomanduar për të gjitha llojet e lëkurave. Sapuni “Olivos SPA Mud” është formuluar duke përdorur vaj ulliri 100% ekstra të virgjër dhe materiale unike, për t’ju dhënë një përvojë fantastike SPA-je në shtëpinë tuaj. I pasuruar me ekstraktet e baltës dhe vaj ulliri, sapuni “Olivos SPA Mud” pastron lëkurën tuaj ndërkohë që e ndihmon të rifitojë freskinë dhe bukurinë e saj natyrale. Balta ofron hidratim për lëkurat e thata ndërkohë që i ushqen ato me mineralet kryesore që e ndihmojnë lëkurën të duket më e shëndetshme dhe e ekuilibruar. Sapuni “Olivos SPA Mud” eksfolion lëkurën, e pastron thellë atë dhe e nxitë të përthithë mineralet e nevojshme. Balta është skrabi më i mirë për lëkurën, sepse largon grimcat e pluhurit nga poret, papastërtitë dhe toksinat, si dhe të gjitha qelizat e vdekura, duke e bërë lëkurën më të shëndetshme. Këtë sapun mund ta përdorni edhe si maskë pastruese fytyre, duke e lënë shkumën në fytyrë rreth pesë minuta. Pastaj shpëlajeni me kujdes. Sapuni “Olivos SPA Mud” pastron në thellësi poret, duke e bërë lëkurën tuaj të mëndafshtë dhe të shndritshme. Ai pastron qelizat e vdekura dhe i jep një pamje të shëndetshme lëkurës. Falë vetisë që ka për të normalizuar nivelin e hidratimit, është i rekomanduar për të gjitha llojet e lëkurave.

OLIVOS SPA SERIES NOURISHING APRICOT 250 GR

740 Lek
Rigjallëroni dhe tonifikoni lëkurën, flokët dhe trupin me sapunin “Olivos SPA Apricot”, i cili është formuluar duke përdorur vaj ulliri 100% ekstra të virgjër dhe materiale unike, për t’ju dhënë një përvojë fantastike SPA-je në shtëpinë tuaj. Sapuni “Olivos SPA Apricot” pastron me delikatesë lëkurën dhe ju mbështjell me aromën e tij fantastike. Kajsia është e pasur me minerale dhe antioksidues, si dhe ka mjaft përfitime shëndetësore. Shijoni në shtëpi përvojën më të mirë të SPA-së me sapunët “Olivos SPA” dhe përdorini në çdo banjë që bëni. Sapuni me kajsi pastron me delikatesë lëkurën dhe e pasuron atë me aromën e këndshme. Është i pasur me kalium dhe vitaminat A dhe E që ndihmojnë në hidratimin e të gjitha llojeve të lëkurave. Duke u kujdesur gjithmonë për lëkurën tuaj me sapunin “Olivos SPA Apricot” me vaj ulliri 100% ekstra të virgjër, do t’i shtoni rutinës suaj të pastrimit një aset. Mund të përdoret për trupin, fytyrën dhe flokët.

OLIVOS SPA SERIES MOISTURISING ALOE VERA 250 GR

555 Lek
Sapuni “Olivos SPA Aloe Vera” është hidratuesi më i mirë për lëkurën tuaj. Ky sapun, trajton dhe kuron mjaft probleme të lëkurës si psoriaza, duke reduktuar skuqjen, inflamacionin dhe dhimbjet. Qetëson të gjitha acarimet e lëkurës. Aloe vera përdoret prej vitesh në trajtimet mjekësore dhe të kozmetikës. Ajo ndihmon në nxitjen e qarkullimit të gjakut në kapilarët e lëkurës, vret bakteret dhe hidraton lëkurën. Për t’i ardhur në ndihmë rinisë së përjetshme, sapuni “Olivos SPA Aloe Vera” është krijuar enkas për të luftuar moshën. Sapunët e serisë “Olivos SPA” janë formuluar me vaj ulliri ekstra të virgjër dhe mineralet unike për t’ju ofruar përvojën më të mirë të SPA-së në shtëpinë tuaj. I pasuruar me ekstraktet e aloe verës dhe vaj ulliri, sapuni “Olivos SPA Aloe Vera” pastron lëkurën tuaj ndërkohë që e ndihmon të rifitojë freskinë dhe bukurinë e saj natyrale. Ky sapun terapeutik trajton dhe kuron mjaft probleme të lëkurës si psoriaza, duke reduktuar skuqjen, inflamacionin dhe dhimbjet. Qetëson të gjitha acarimet e lëkurës. Aloe vera përdoret prej vitesh në trajtimet mjekësore dhe të kozmetikës. Ajo ndihmon në nxitjen e qarkullimit të gjakut në kapilarët e lëkurës, vret bakteret dhe hidraton lëkurën. Me përbërës tërësisht natyralë, aloe vera nxit përtëritjen e qelizave. Sapuni me aloe vera mund të përdoret pas rrojtjes për shkak të vetive kurative, sepse ndihmon në mbylljen e të çarave të krijuara nga brisku. Mund të përdoret për trupin, fytyrën dhe flokët.